| Vieriu12 a întrebat:

Bună seara
Daca termin liceul la fară frecvență pot da bacul? Vreau sa stiu daca pot da bacul pentru a admite la jandarmerie...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista forma de fara frecventa la liceu, doar cu frecventa la zi, cu frecventa la seral si cu frecventa redusa, cu precizarea ca la ultimele doua forme se fac 5 ani (cl.IX - XIII).
Indiferent la care forma termini liceul poti sustine examenul de bacalaureat si apoi admiterea la o facultate sau scoala postliceala, inclusiv la jandarmerie, bineinteles daca indeplinesti conditiile pentru a candida.

| Vieriu12 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos... Chiar m ai ajutat?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Bineînțeles că poti da Bacul daca termini liceul. Nu are importanta la ce forma de învățământ il termini. Poate fi la zi, la frecventa redusa sau la seral. Nu exista varianta de liceu la fara frecventa.

| Vieriu12 explică (pentru Lioana):

Lioana iți mulțumesc frumos pentru răspuns
Eu am lăsat scoala in clasa a 10 am 17 ani aproape 18 si vreau sa termin liceul dar numai am cum sa il fac la zi si de aia vreau sa fie seral sau fara frecventa...