| StylesGirl a întrebat:

Dacă termin liceul cu profil știinţe sociale, și iau bacul cu o notă bună ce meserii pot practica fără facultate?

3 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Păi fă un curs de ceea ce îți place ție să faci.

| BubbleShoot a răspuns:

Drept, psihologie, jurnalism. depinde poti diferite facultati care nu tin de stiinte sociale cum ar fi medicina doar sa iti placa domeniul. de la orice sectie poti merge la orice facultate. la unele nici nu se cere bacu.l! big grin

| Țuchi1234 a răspuns:

Numai cu liceul nu prea faci vo ceva dar daca vrei sa faci o post liceala poti sa ajungi asistent sau medic asistent pe salvare