| unknow a întrebat:

Buna seara dragai tovarasi virtuali!

in primul rand vreau sa cer ajutorul TUUUTUUUROOOR celor de aici!

este vorba despre o chestie care pe mine ma framanta!

Am terminat calsa a 8`a! si am dat la un lceu bun, la profil real, unde sunt 150 de locuri! eu sunt pe locul 60

Am inteles ca se vor forma 5 clase a cate 30 de elevi. Se zvoneste ca se vor forma asa cum sunt! primii 30, cu urmatorii 30, cu urm. 30 s. a. m. d.

eu asi pica la 9c!

dar sora mea mai mare mi-a spus ca nu are cum! pentru. ca primii 30 au medie peste 9.50, urmatorii 30 au medie intre 9.30 si 9.50, urmatorii 30, au medie intre 9.00 si 8.50, urmatorii 30, au medie intre 8. 10-8.50, si ultimii au meii mai micute, 8.00...8 si ceva,...

acum stau si a gandesc, nu prea e posibil ca 9A sa fie numai de copii BUNI! cu medii de peste 9.50,. iar 9E`ul sa aiba copii cu medii de 8. :-s

Cum a spus si sora mea,. si parintii mei, se vor amesteca nu? se vor echilibra clasele nu?

Ma framanta fiindca, daca ar fi asa cum se spune,... asi pica in clasa cu doua dintre colegele mele "preferate" )

Voi ce spuneti? Cei care sunteti mai mari ca mine?!,. cu generatia voastra cum s`a procedat?

va multumesc fumos!:*

6 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

La mine tot asa s-au impartit clasele in functie de mediile elevilor, insa s-au mai intercalat si copii cu medii mai mici.

| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

La mine la liceu exista doua clase de mate info.eu am picat la clasa aA pentru ca ma intrat cu cea mai mare medie...dar depinde si ce optional ti-ai pus.la noi spre exemplu ne-a pus primul cu al treile a cu al cincilea etc la prima clasa.dar au tinut cont si de optionalele pe care nne-au pus sa ni le alegem la inceput.cand am mers sa ne inscriem:informatica sau matematica

| ancutzika27 a răspuns:

Cand am intrat eu la liceu erau 60 de locuri la profilul meu si s-au repartizat in 2 clase in functie de scolile in care am invatat.De exemplu in orasul meu sunt 10 scoli, si 5 scoli au fost intr-o clasa si 5 in cealalta astfel incat cei care au fost impreuna in generala sa ramana in acceasi clasa si la liceu.

| Coccco a răspuns:

Deci cel mai logik este ca, clasele vor i echilibrate. Colegii ii vei afla mai tarziu cam prin august septembrie

| NonEinstein a răspuns:

Clasele vor fi echilibrate.

| JustMe_8048 a răspuns:

Pai sa spunem ca logic ar fi ca ca clasele sa fie impartite pe categorii descrescatoare de la media cea mai mare pana la cea mai mica... oricum acest lucru nu este stabilit de lege deci orice lucru este posibil. Eu unul cred ca elevii vor fi amestecati si repartizati in clase.