| unknow a întrebat:

:*
Buna seara dragai tovarasi virtuali! happy
in primul rand vreau sa cer ajutorul TUUUTUUUROOOR celor de aici!

este vorba despre o chestie care pe mine ma framanta!
Am terminat calsa a 8`a!winking si am dat la un lceu bun, la profil real, unde sunt 150 de locuri! eu sunt pe locul 60 big grin

Am inteles ca se vor forma 5 clase a cate 30 de elevi. Se zvoneste ca se vor forma asa cum sunt! primii 30, cu urmatorii 30, cu urm. 30 s. a. m. d.
eu asi pica la 9c!

dar sora mea mai mare mi-a spus ca nu are cum! pentru. ca primii 30 au medie peste 9.50, urmatorii 30 au medie intre 9.30 si 9.50, urmatorii 30, au medie intre 9.00 si 8.50, urmatorii 30, au medie intre 8. 10-8.50, si ultimii au meii mai micute, 8.00...8 si ceva,...

acum stau si a gandesc, nu prea e posibil ca 9A sa fie numai de copii BUNI! cu medii de peste 9.50,. iar 9E`ul sa aiba copii cu medii de 8. :-s
Cum a spus si sora mea,. si parintii mei, se vor amesteca nu? se vor echilibra claselethinking nu?
Ma framanta fiindca, daca ar fi asa cum se spune,... asi pica in clasa cu doua dintre colegele mele "preferate" laughing)

Voi ce spuneti? Cei care sunteti mai mari ca mine?!,. cu generatia voastra cum s`a procedat? thinking

va multumesc fumos!:* funditalove strucklove strucklove struck

1 răspuns:
| Deealovestpu a răspuns:

Buna,eu sunt clasa a 10a si la mine ne-a pus "amestecati" singura chestie se impart colegii de etnie rroma in toate clasele depinde de cate locuri speciale pentru rromi au fost.in rest va cam amesteca! SUCCES cu acele colege "preferate"laughing:*