| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Buna seara! Merita sa fac facultatea de economie si administrare a afacerilor pe specializarea de management? Este ceva de viitor? Merita?

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Sigur

| marin1988 a răspuns:

Întrebarea este dacă te vezi lucrând în domeniu după finalizarea facultății și dacă jobul la care te gândești o să-ți ofere venitul pe care ți-l dorești. Sigur există oameni care au terminat facultatea și pot să îți spună că merită 100% dar și la polul opus, oameni care au terminat facultatea (sau nu) și s-au reprofilat în alte domenii și ți-ar spune că 100% nu merită. Dar asta trebuie să aflii tu, în funcție de scopurile pe care ți le-ai propus în viață?