| byka a întrebat:

O intrebare ma macina de ceva vreme?! Ce facultate sa urmez? Nu imi cunosc acel "dar" pe care unii il au:"vreau sa devin politist, la academie ma duc","vreau sa devin doctor, la medicina ma duc". Am fost acel gen de persoana care nu s-a axat pe invatat, ma intelegeti la ce ma refer.Anul acesta am urmat Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor.De ce?! Habar nu am, probabil sa nu pierd efectiv anul degeaba pe acasa desi, pararea mea tot acolo am ajuns!
Ma gandesc pe viitor si nu sunt genul de om care sa stea la birou toata ziua, nu! Imi place sa colind, sa vad oameni nou, locuri noi, sa descopar si sa invat ceva nou in fiecare zii.
Intrebarea este ce facultate imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| marculescumihai a răspuns:

Chiar nu stiu ce ai putea sa faci, dar daca spui ca iti place sa calatoresti o slujba in turism poate ti s-ar potrivi.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| radudavid63 a răspuns:

Facultatea pentru prostii care vor facultate rolling on the floor)!

| Tinna22 a răspuns:

Pai ai putea deveni agent economic...sau chiar doctor dar pentru a deveni doctor nu se intra la facultate cu dosar acolo trebuie sa dai un examen de admitere cu materie din liceutongue

| daniela_9487 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa te gandesti ce materie ti-a placut cel mai mult la giumnaziu, e bine sa te faci doctor pediatru daca vrei sa ajutii copii, si sa-ti faci un cabinet personal