| Strainaaaaaa a întrebat:

Bună seara!
Prietena mea cea mai buna lucrează de 5 ani în sistemul penitenciar.
Își dorește sa poată practica aceasta profesie într-un penitenciar din Spania.
Știți cumva dacă este posibil?
Orice sfat este bine venit.
Va mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i posibil, pentru ca nu poate intra in armata spaniola sau in politia spaniola, daca nu este cetatean spaniol (daca nu are cetatenie spaniola).

| Violleta2022 a răspuns:

Uitasem sa-ti spun cum este posibil: aplicand pentru emigrare oficiala in Spania.
Daca face acte complete si este primita ca permanent rezident, in cativa ani de stat acolo, poate obtine cetatenia spaniola dupa care poate aplica pentru joburi in armata si politia spaniola.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ignora Jassmina, de obicei bate campii, asa ca de obicei nu ii citesc raspunsurile, dar acum mi-au sarit in ochi

in teorie e posibil, in sistemul de penitenciare nu se vehiculeaza informatii confidentiale si in general este lipsa de personal, asa ca spaniolii s-ar putea sa caute asa ceva
trebuie dat un telefon la ambasada Spaniei si intrebat, e usor de gasit numarul pe google

| Strainaaaaaa explică (pentru Zuzu1991):

Mulțumesc mult!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Strainaaaaaa):

Cu placere