| Dream21 a întrebat:

Bună ziua, sunt într-o situație dificilă. Prietena mea studiază și lucrează în Anglia. Eu nu am fost pana acum acolo și nu pot aplica pentru rezidență. Ce pot face în situația asta? Căsătoria ne-ar ajuta? Și dacă da, cât de dificil e ca să pot pleca și lucra? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Orice-ai face, gaseste o cale sa stati impreuna, pentru ca distanta distruge relatiile, oricat de solide ar parea initial. Ochii care nu se vad, se uita...si de obicei femeile sunt primele care cedeaza tentatiei, pentru ca sunt mult mai asaltate cu oferte decat barbatul.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Decizia pentru o viață, căsătoria, nu ar trebui să fie influențată de o situație care poate fi temporară. Studiază acolo. Pe urmă ce statut va avea acolo când termină studiiile?

| cristimihailov a răspuns:

O schimbi boss.
Qma tem ca nu ai alta solutie.

Ea deja se adapteaza la o lume pe care tu nu o intelegi. Si e complet diferita.

Puteti sa mai frecati menta considerandu-va impreuna sau poti sa nu mai pierzi timpul si sa iti faci o alta relatie.

| Werrich a răspuns:

Căsătoria nu are nici o relevanta, ea e cetățean român, deci nu ajută la absolut nimic, oricum va trimite acasă.

| Dream21 explică (pentru Werrich):

Are rezidență, nu pot merge pe rezidenta ei?

| Țoglă a răspuns:

Fă ți pașaport pentru a putea sta.