| vreaubebe a întrebat:

Buna seara,
sunt cosmeticiana si as vrea sa practic meseria pentru mine nu la un salon, in sensul ca. am o camera disponibila in casa in care locuiesc ai mei. ce trebuie sa fac? pfa sau altceva? si mai departe cum se procedeaza exact si de cati bani ar trebui sa dispun pana in efectivul moment in care pot incepe munca? va multumesc mult

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Este suficient un PFA, cheltuielile de infiintare fiind maxim 250 lei.Parerea mea este ca trebuie sa ai o camera mai mare, de cel putin 25-30 mp pentru a putea sa te desfasori cat de cat.Gandeste-te numai mobilierul si aparatura aferenta cat spatiu iti ocupa.Practic iti trebuie atatia bani cat sa iti procuri tot ce ii trebuie unui salon de acest gen, plus renovarile de rigoare ale camerei (daca e cazul). Trebuie sa faci un plan financiar sa vezi daca se merita sau nu.Cu siguranta daca ai spatiul tau te scuteste de o mare cheltuiala, dar trebuiesc luate in calcul si celelalte cheltuieli, angajati, impozite, utilitati etc.Iti doresc mult, mult succes!

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.

| vreaubebe explică:

Multumesc mult pentru raspuns. nu doresc sa am alti angajati doar eu sa desfasor activitatea in mod legal, atat. impozitul pentru pfa se poate plati [pe baza de venit acumulat la 3 luni?