| Spirituallife a întrebat:

Buna seara, sunt deja la jumatatea clasei a 11 a si vreau sa dau la medicina dentara la Carol Davila, cu biologia ma descurc, cu chimia in schimb nu prea, credeti ca mai am sanse sa intru daca ma apuc acum de invatat de la 0 pentru admitere? Ce imi recomandati?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai sanse. Depinde cât de repede asimilezi cunostintele invatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ai timp sa inveti chimie, daca o iei cu lectiile din clasa a VII_a, cu lectiile de inceput ca sa poti intelege formulele si reactiile chimice si trebuei musai sa rezolvi probleme, ca numai asa se invata chimia si fizica.
Spor la invatat si succes la admitere!

| sierra1 a răspuns:

"vr sa dau la medicina dentara...ce imi recomandati?"

hai nu de acum dar din septembrie - nimic altceva decât materii de bac și examen. Se poate

| Frank51 a răspuns:

Orice e posibil atâta vreme cât ești perseverent.

Noi cu colegii băgam speedrun înainte de sesiune, și învățam în câteva zile cât în 3 luni, dar e destul de ineficient și există un risc.

Ce ai de învățat și până când?

| readytofly a răspuns:

Nu e foarte multa materia de chimie pentru medicina fata de biologia ceruta. Ar trebui sa iti ajunga 1 an jumate de invatat.