| LoryM22 a întrebat:

CEI CARE SUNT LA MEDICINA SAU STIU DIN SURSE SIGURE
Ce carti de Anatomie si Fiziologie pentru admitere facultate de medicina dentara imi recomandati pentru anul acesta? Vreau sa incerc la Carol Davila sau la UMF Gr. T. Popa" Iasi - la medicina dentara.Stiti ceva de facultatea de medicina dentara de la Titu Maiorescu?(in caz ca nu iau la stat)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stiu eu ca predau si la Carol si la Titu. In primul rand, nu te apuca sa inveti din cine stie ce carti. Uita-te pe siteul facultatii ce carti sunt in bibliografia de examen si invata-le pe alea. Cred ca e doar biologia de clasa a XIa. Crede-ma ca subiectele (sunt grila) se dau numai de acolo si nu merita sa inveti din altceva. Mai bine stii perfect biologia aia (crede-ma e mai greu decat pare).
La titu, din cate stiu admiterea consta intr-un interviu nu prea complicat. Ti-as recomanda facultatea de stat. Conditiile sunt mai bune, emulatia mai mare, cunostintele cu care pleci din facultate mai trainice. Studentii de la Titu lucreaza majoritatea lor, sunt oameni seriosi, dar nu prea au timp de invatat. In plus, gandeste-te ca la Carol poti studia fara taxa (daca iei nota mare), iar la Titu nu. Iar taxa e 1100 de euro pe an.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Eu am terminat Facultatea de Medicina Dentara Titu Maiorescu acum 2 ani si iti pot impartasi din experienta mea.Se face carte.profesorii sunt seriosi iar studentii la fel.Cine vrea sa invete invata oriunde.Eu unul am terminat facultatea cu media 9.88 si am luat licenta cu 10.Cand am fost sa ma angajez nimeni nu m-a intrebat unde am terminat.Pentru clinica la care m-am angajat nu a contat decat cunostintele mele.Nu vreau sa ma laud dar au ramas uimiti de cunostintele mele bune ca proaspat absolvent.Sunt mandru ca am terminat aceasta facultate la Titu.Acum castig cateva mii de euro pe luna si sunt fffff multumit. Fac meseria pe care o iubesc.TOTI COLEGII MEI DE PROMOTIE SI-AU GASIT DE LUCRU IN DOMENIU.PS:La Titu sunt multi pacienti si aveti de unde invata.Credeti-ma pe cuvant.Sotia mea a terminat aceeasi facultate la Carol si nu este nicio diferenta din cate mi-a spus ea.Salutari d-nei doctor Staniceanu Florica si d-nei Cristiana Popp, doua profesioniste.Bafta tuturor studentilor sau viitorilor studenti la Facultatea de Medicina Dentara.

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Momentan nu stiu. dar am colegi in clasa care lucreza in acest domeniu daca vrei dupa vacanta pot sa ma interesez si te anunt