| TruLove a întrebat:

Buna seara, TPU. Am terminat liceul profil stiinte sociale si as dori sa urmez Facultatea de Jurnalism..sunt comunicativa si ma vad luand diverse interviuri..problema este urmatoarea:nu stiu limba engleza..si nu stiu daca m-as putea descurca. Poate fi acesta un impediment? Am nevoie de cateva sfaturi. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Jurnalism fara engleza = zero barat. Nu de alta, dar jurnalistii din.ro mor de foame in proportie de 90%.

| Kostzy a răspuns:

Limba engleza e usoara.Mi se pare ca o sa o studiezi si la facultate dar la un nivel mai avansat fata de liceu.Ar fi recomandat sa incerci sa inveti cate putin din timpul care ti.a mai ramas.Vezi k pe net gasesti destula gramatica si exercitii. Poti invata dupa academiadeengleza.ro,duolingo etc.