| Amy4825 a întrebat:

Hei! As vrea sa merg la profilul de stiinte sociale, dar nu stiu cat de bine e sau ce as putea sa fac dupa ce termin liceul, ce facultate? Eu as vrea sa dau la jurnalism dar nici acolo nu stiu... sau ar fi mai bine la filologie. Voi ce profil ati zice sa aleg sau zicetimi voi un profil pentru cineva care nu prea se descurca la mate...

Fundaa! puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru a da la o facultate trebuie sa faci orice liceu doresti, dar sa iei bacul. Asadar mergi frumusel la un liceu accesibil tie, dar nu la mate-info.

| SkyPilot a răspuns:

Mergi pe ceea ce iti place tie mai mult. As evita filologia (ca facultate), nu ai asa de multe optiuni in viata de acolo. Dar ca liceu poti sa faci orice.

| sert a răspuns:

Ghideaza-te pe ce simti ca ai tu mai bun, ce vezi ca te descurci fara un efort prea mare.