| luvme a întrebat:

Buna si voua! happy Mi-as dori ca pe viitor sa lucrez in domeniul IT- mai exact sa stiu sa lucrez pe calculatoare, laptop-uri..tot ce tine de el. Care este facultatea/universitatea potrivita? Multumesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Domeniul it nu insemna sa stii sa lucrezi pe caluclatoare si pe laptopuri. asta stie si o secretara. a lucra in domeniul it inseamna ca stii sa programezi acele laptopuri si calculatoare. pentru asta iti trebuie multa matematica si informatica iar facultatile cele mai potrivite sunt Informatica sau Automatica Si Calculatoare