| AlinaMihaela1506 a întrebat:

Stie cineva daca poti devenii programator IT dupa ce termini departamentul de "Automatica si Informatica aplicata" din cadrul facultatii de Automatica, Calculatoare si Electronica sau ar trebui sa-l urmez pe cel de "Calculatoare si Tehnologia informatiei"? Stiu ca nu este mare diferenta intre cele doua. Va rog sa-mi raspundeti doar daca stiti sigur. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Programator devii daca stii programare ca sa ma exprim asa. Diploma nu te face programator ci studiul individual in primul rand

| danutzu96 a răspuns:

Programator devi de la am2 important este sa iti placa si sa inveti foarte mult in afara orelor. Programarea se invata si fara facultate de profil. Daca ar fi sa inveti doar ce ti sa da in facultate nu prea ai sa reusesti prea mult.

| AlinaMihaela1506 explică (pentru danutzu96):

Multumesc! Sper sa reuseste sa devin un programator bun happy