| InfinityIsTheLimit a întrebat:

stie cineva sa imi spuna diferenta intre kinetoterapie la facultatea de sport si balneofiziokinetoterapie la facultatea de medicina?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Kinetoterapia inseamna terapie prin miscare. La sectia de la medicina se mai invata in plus, dupa cum vezi si in nume, alte doua proceduri suplimentare, adica proceduri aplicate in tratamente balneare (impachetari cu namol, impachetari cu parafina etc) si tratamente aplicate prin fizioterapie, la fizioterapie fiind vorba de o gramada de aparate si de proceduri pe care trebuie sa stii sa le utilizezi. Implicit, asta inseamna si mai multe posibilitati de angajare happy