| GEORGE5067 a întrebat:

Sunt ales ca sa candidez la functia de presedinte a consiliului din scoala. Dar imi trebuie o lista cu ceea ce vreau sa facem in anul scolar si cu ce voi realiza eu. Nu pot sa ma bag chiar asa sa schimb eu scoala. Va rog ajutati-ma! Dau funda la raspunsul cu cele mai multe idei.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Introducerea si obligatia purtarii uniformelor.
2. Cei care au mai mult de 10 absente la o materie ( chiar motivate medical ) sa repete anul.
3.Curatenia in scoala -aici depinde ce e la voi acolo, dar in clasa trebuie sa faceti voi, elevii!
4. Zugravirea peretilor in fiecare clasa (daca e cazul evident) prin fortele voastre proprii.
5. Flori in clase- sa existe, sa le ingrijiti.
6.Organizarea cate unei excursii cu clasa in fiecare luna( pentru fiecare clasa din scoala), oriunde in tara ( obligatoriu- e vorba de cunoasterea tarii, naturii etc).
7.Organizarea unor"cluburi " in scoala:de lectura, de discutii pe diverse teme, de astronomie, de bune maniere, poezie, traduceri din diverse limbi etc.
8.In curtea scolii:curatenie, plantat flori, copaci.Realizarea unui parculet ...etc.
9. Daca exista caini vagabonzi in curtea scolii- starpirea lor.
10. Vopsirea gardului scolii-daca e cazul.
11.Transformarea orelor de sport in unele unde sa invatati ceva util-gen cursuri de dans /karate etc.

2 răspunsuri:
| Frau a răspuns:

Sa sti ca si eu am fost anul trecut si am propus un carnaval cu costumebig grin, care a fost aprobat,thinking dar fi inventiv, nu o sa te manance nimenioh go on tine minte ca e haloweenu si ca ai putea face ceva chiar culwinking

| lollz a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa schimbi putin reguliile sa se simta ca esti presedinde...nu vorbesk despre schimbari foarte radicale.incearca sa porti un discurs si incearca sa portii o discurtie cu cei din scoala.se vezi ce vor si ei. sper ca te-am ajutat