| Iadhira a întrebat:

Vreau sa candidez pentru postul de presedinte al Consiliului Elevilor si am nevoie de niste idei care sa atraga copiii ca sa ma voteze, cum ar fi activitai si proiecte. Aveti niste sugestii?

3 răspunsuri:
| Rose123 a răspuns:

Habar n-am,eu nu stiam ca te aleg elevii,credeam ca mereu profesorii sunt cei care decid.
Vezi ce interese au,ce le place,propune diverse activitati,cercuri de lectura,desen,teatru, excursii cu scop educativ, metode prin care copiii sa invete mai repede si mai bine.
Fii draguta cu ceilalti, ajuta-i cand ti-o cer, fii corecta si arata-le ca esti un exemplu demn de urmat.
Bafta!

| bunelutu a răspuns:

Propune excursii in natura
ecologizare raurilor padurilor
strangeti gunoaile faceti planeta mai sanatoasa

| MCEdward a răspuns:

Incearca sa vezi ce are nevoie scoala sau ce le-ar placea la elevi, de exemplu automat de cafea si inca o chestie tare care eu o sa o fac in mandatul meu (is vicepresedinte) radio al scolii. In pauze sa fie muzica pe hol. O sa ai nevoie de ceva sistem de sunet dar daca faci rost de sponsorizare rezolvi usor. Daca mai ai nevoie de idei sa spui.