| Dediu_Angela_1999 a întrebat:

Sunt clasa a 10 si m-am gandit ca vreau sa dau la Drept sa devin judecatoare. As vrea sa imi spuna cineva care stie cam cum este acolo, cati ani faci, salariu eventual, cat de greu este etc...

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cert e ca mai ai minim 18 ani de asteptat sa ajungi judecator daca chiar vei fi asa buna...
Tu ai abia 16... nici liceul la jumate...

| GoldandSilver a răspuns:

4 ani licenta+master 2 ani, este mult de munca daca iti doresti cu adevarat, daca chiar iti place iti recomand, nu doar ca iti doresti un salariu mare. Funda?