| AlaskaYoung17 a întrebat:

Daca vreau sa devin judecatoare, cati ani va trebui sa fac facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de drrept, cu durata de 4 ani si apoi sa urmezi cursurile la Institutul National al Magistraturii, cu durata de 2 ani.

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Facultatea de Drept dureaza 3 ani. Apoi dai admitere la INM, esti admis si faci cursurile de specializare (2 ani, cred) si daca promovezi examenul final intri pe un post de judecator.

| raluk27 a răspuns (pentru dannyel86):

Poate la particular dureaza 3 ani, ca la stat sunt 4.

| dannyel86 a răspuns (pentru raluk27):

Da, ai dreptate. In trecut erau 5 ani, acum sunt 4. Am scapat asta din vedere.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Daca ai pus intrebarea aici nu vrei sa fii judecator!

| AlaskaYoung17 explică (pentru TheFragranceMaster):

Nu am voie sa ma informez? am mai cautat, dar am zis sa intreb si aici.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru AlaskaYoung17):

Draga AlaskaYoung17 (Frumos Par!)!
Mii de scuze daca dinspre sud vest te-ai simtit ofensata!
La replica ta:no comment.