| selenem97 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 12-a si as vrea sa urmez o facultate de chimie. Problema este ca nu ma pot decide intre UPB si Universitatea din Bucuresti. As vrea sa urmez un master legat de produse cosmetice si farmaceutice. As fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea da un sfat. Care dintre cele doua specializari este mai avantajoasa in acest caz? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Universitate EVIDENT
in UPB o sa inveti o tona de chestii colaterale, care nu iti vor folosi la nimic
nu o sa uit in veci veciilor... AMIN, cum ca la facultatea de automatica si calculatoare se face IN PRIMUL AN fizica numaistiudecare, unde invatai sa calculezi tensiunile in bare, la bratele mecanice (macarale)... un moment, AM DAT LA CALCULATOARE, NU LA AUTOMATICA, de ce se face asta in primul an si nu in anul 3 cand imi aleg intre automatica si calculatoare?!?!?!?!?

unde mai pui ca Universitate e in mijlocul Bucurestiului, nu la dracu' in praznic

| selenem97 explică (pentru Brizbriz):

Pe mine ma intereseaza mai mult care dintre cele doua imi ofera mai multe oportunitati pe viitor. Nu conteaza daca este in centrul Bucurestiului sau nu. Vreau sa imi gasesc un loc de munca platit decent dupa derscurcarea facultatii, dar sa fie si o facultate serioasa.

| selenem97 explică (pentru selenem97):

Terminarea*

| UserRo10 a răspuns:

Intreaba studenti si informeaza-te super bine. Din punctul meu de vedere la UPB Facultatea de Inginerie Chimică și Biotehnologii vei avea o studentie frumoasa si vei iesii cu multe cunostinte folositoare mai departe. Asa vad eu lucrurile. Mai ai putin si vine momentul decisiv. Oricum poti da admiterea in mai multe locuri