| Lăutaru_Cristina_1996 a întrebat:

Sunt clasa a 12 a si trebuie sa ma hotarasc la ce facultate dau...dar este foarte dificil. Sunt la profil mate-info, dar initial voiam sa ma indrept spre drept ...As lua in calcul si marketing ul, management.
Imi puteti oferi cateva informatii despre aceste facultati si sfaturi? Sau exemple de alte facultati?

1 răspuns:
| Printesa10TM a răspuns:

Managementul suna interesant, dar mai bine alegi dreptul. Avocat, notar, e mult mai bine. Dar orienteaza-te pe ceva ce ti-ar placea sa faci, la care te pricepi.