| diana47575 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 12 a si vreau sa dau la univeristatea Bucuresti la limbi straine pe sectiunea engleza+ araba, as avea nevoie de sfaturi … se da admitere? Este de viitor? Ce materii se fac? Astept raspunsurile voastre cu drag! Dau funda!

2 răspunsuri:
| gabrielaandreeaciobanu a răspuns:

Da. Este ceva fain dar engleza nu prea, deorece aceasta limbă o știe foarte multe persoane si mai ales este o materie care se predă la majoritatea școlilor!

| Eireann a răspuns (pentru gabrielaandreeaciobanu):

Nu sunt de accord fiindca desi "o stie foarte multe persoane" sunt destul de putini care cunosc engeza bine. Scolile o predau la nivel de incepator, maxim intermediar la sectiile de intensiv/ bilingv.