| anonim_4396 a întrebat:

Bună sunt clasa a8a și la liceu voi urma profilul de filologie pentru că vreau să devin învățător/educator, pentru a intra la Facultatea de științe ale educației trebuie să dau examen sau intru cu media de la bac? Am înțeles că prin intermediul acestei facultăți pot face cursurile și în Slatina?

1 răspuns:
| sabistu a răspuns:

Irina conteaza de facultatea in care vrei sa mergi unele cer doar media de la bac altele cer si un examen de intrare este viitorul tau tu decizi unde mergi si la inveti dar inainte sa decizi facultatea cauta pe cineva si intreaba-l daca este buna facultatea si etc ce vrei sa stii depre ea dar nu te grabii mai ai 4 ani pana la bac cine stie ce se va schimba
Funda?