| anonim_4396 a întrebat:

Bună,dacă vreau să dau la Facultatea de științe ale educației,să devin învățător, este mai bine ca la liceu să fiu pe profilul uman? Sau ce profil ar fi bine să fiu!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

ORice dar mai bine ar fi uman zic eu, sau chiar profil pedagogic la un liceu de genul

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Eu nu pot da la un liceu pedagogic pentru că singurul liceu pedagogic din zona mea s-a transformat întrunul teoretic, deci mai bine ar fi să merg pe uman, nu?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, altfel te chinui degeaba cu materii de real si n-are rost + ca presupun ca te ajuta mai mult materii de uman tip romana, istorie etc. decat sa faci mate la nivel avansat si alte stiinte de genul

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In ziua de azi facultatea asta o poti face si la distanta si sa iesi direct cu diploma pe bani si nu o sa fie nicio diferenta intre tine si unul care s-a spetit 3 ani zi de zi la facultate. Deci in locul tau nu mi- as face griji pentru liceu.

| sierra1 a răspuns:

Nu contează chiar de loc liceul - oricum o iei de la 0 la facultă