| Cristinuș24 a întrebat:

Sunt cls a 9a la filologie si in viitor vreau sa devin designer de interior( vreau sa ma duc la facultatea de arhitectura de interior). Pot sa ma meditez de acum(la desen)? Trebuie sa stiu si desen tehnic? Ce subiecte sunt la aceasta sectie?(pentru admitere)Cei care sunt designeri va rog sa mi dati niste sfaturi. Multumesc happy

3 răspunsuri:
| MădălinaMaya055 a răspuns:

Eu am ales alt profil, dar in gimnaziu imi doream sa intru la filologie pentru a ajunge designer de interior.Tot ce stiu de atunci, pentru ca m-am interesat, este ca da, trebuie sa stii desen tehnic, dar esti clasa a noua, si vei invata in timp, si eu cred ca daca te meditezi o ora la desen te ajuta.Baza la aceasta meserie este sa fie multumit clientul.

| Cristinuș24 explică (pentru MădălinaMaya055):

Ce profil ai ales? As putea sa ma transfer la liceul de arte.

| MădălinaMaya055 a răspuns (pentru Cristinuș24):

Am ales profilul economic, deoarece dupa, la sf clasei a opta, a inceput sa imi placa contabilitatea, si tot ce este legat despre o intreprindere.Am si parintii in acest domeniu, si profilul filologie la mine implica niste dezavantaje.Am auzit despre profesorii respectivi nu lucruri tocmai bune, si m-am ferit, si am ales economicul ca varianta finala.