| DianaLavi1 a întrebat:

Sunt conditiile de viata in Ungaria mai bune decat cele din Romania? Ma refer in special in domeniul salariilor si job-urilor. Eu sunt unguroaica, nascuta in Romania. Vorbesc ambele limbi, plus ceha si germana. ( germana la nivel de intelegere) Am terminat o facultate de stiinte sociale si desi am terminat cu nota foarte mare nu-mi gasesc nimic in Romania. ( Verisoara mea a terminat contabilitate si nu gaseste, deci nu veniti, va rog, cu raspunsuri ca numai in stiintele sociale e greu sa gasesti)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariul minim e doar cu vreo 30 euro mai mult insa cel mediu cu vreo 150. Deci pentru un job calificat probabil ai sanse mai mari.

Au autostrazi si probabil e ceva mai bine prin spitale.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, dar daca te descurci si cu ceha si germana... deja ai posibilitati fara de numar. Ungaria nu as recomanda-o fiindca e guvernata si ea de timpiti mai recent asa ca Cehia si Germania mi se par mai ok. As merge pe Cehia ca sunt sanse mult mai mici sa te violeze/arunce in aer vreun taliban, plus ca stiu cazuri de oameni plecati in Cehia si toti sunt foarte multumiti acolo. happy P.S. Felicitari, vad ca scrii cu mult mai corect decat 90% dintre romulanii de pe aici si de pe FB.

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca stii maghiara, te vei integra bine.Si sunt putin mai dezvoltati decat Romania.

| Illuminati2016 a răspuns:

Asa am auzit ca este mai bine in Ungaria, au drumuri bune, invatamant mai bun in Romania, aici in Romania salariul este de nimic si ne mai si fura destul hotii din tara asta, bag in tara asta