| RAY a întrebat:

Daca nu esti cursant la o facultate poti participa la ora aia?
ma intereseaza domeniul stiintele sociale

15 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu prea intereseaza pe nimeni cine e in sala...

| RAY explică (pentru Oana92):

Serios?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Da, foarte serios. Cel putin in UVT te poti plimba si cu pusca in brate, ca nu-ti are nimeni treaba. Incearca sa mergi la cursuri (adica in amfiteatre), ai putea fi confundat usor cu un student care nu prea da pe la ore oh go on. Evita salile mici, unde se tine cate un seminar, acolo s-ar putea sa te mai intrebe unul sau altul ce cauti. Desi nu va deranja nici atunci pe nimeni...

| RAY explică (pentru Oana92):

Dar profesorul ala nu te poate scoate afara daca i spui ca nu esti cursant nu? apropo la facultate nu se da note in timpul orei?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Dar cine te intreaba? Sunt rare si cazurile in care se face prezenta si de obicei trece o foaie printre studenti. Profilor din facultati li se rupe efectiv, vin in sala, isi tin discursul si pleaca.

Si nu, nu se dau note in timpul cursului. Se mai dau examene partiale, dar sunt anuntate de regula.

| dannyel86 a răspuns (pentru Oana92):

Depinde de la caz la caz. Eu am fost la un curs din anul 3, sa vad cum decurge ora si, desi eram in anul 2 la aceeasi facultate, m-a dat afara din amfiteatru.
Intr-un fel ai dreptate. Nu ii intereseaza cine e in sala, dar daca e numar mic de persoane sau te stie din alt an, s-ar putea sa nu ai noroc. laughing

| Oana92 a răspuns (pentru dannyel86):

Pe bune? La mine nu s-a intamplat niciodata asa ceva. Mai erau si elevi care veneau la cursuri si ziceau ca vor sa vada cum e si daca ar fi ok pentru ei sa dea admiterea. Dar na, sunt cazuri si cazuri...dar asta pentru ca exista cazuri de profesori idioti laughing

| dannyel86 a răspuns (pentru Oana92):

Pai, da. laughing Era genul de profesor care vine la catedra si citeste de pe foaie. Nu tinea discurs. Dicta cu viteza luminii. laughing Mi-am facut eu o schema cu prescurtari, dar tot ma durea mana dupa curs. big grin

| Oana92 a răspuns (pentru dannyel86):

Eh...se poate si mai rau. Gen sa ai doctorat in pedagogie si sa nu iti poti tine cursul fara sa citesti din slide-urie. Sau sa anulezi cursul pentru ca nu iti merge laptopul si fara prezentare nu ai idee despre ce vorbesti. Sau..sau ...sau Am 5 ani de exemplu proaste laughing

| dannyel86 a răspuns (pentru Oana92):

Nepregatiti si/sau dependenti de manuale/cursuri/tehnologie. La noi s-a terminat mai devreme cursul de informatica, pentru ca videoproiectorul s-a incis si a refuzat sa mai porneasca.winking

| RAY explică (pentru Oana92):

Tu ai terminat facultatea?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Acum termin masteratul. Mai am cateva examene.

| RAY explică (pentru Oana92):

Bravo

| WaterDrop a răspuns:

Intr`o zi am intrat intr-o sala gresita si era plina de maimute si cu toate acestea nu a fost deloc surprins profesorul ca eram acolo. Esti in siguranta deci.

Răspuns utilizator avertizat