| JamesWatson a întrebat:

Bună, sunt din Sibiu.
Am de facut un proiect despre profesia pe care imi doresc să o urmez. Imi doresc sa devin avocat.
Am incercat sa caut pe internet site-uri unde sa scrie numele avocatului, număr de telefon, etc. Am găsit unele siteuri dar toate sunt cu plata, chiar si pentru 30 de minute suma e peste 100 de lei. Intrebarile sunt scurte, exemplu "De ce ati ales această profesie" la număr sunt 15.
Aveti vreo sugestie, de ce as putea sa fac?
M-am gândit la un moment dat să merg prin oras poate găsesc un cabinet.
Stiti vreunul?
Fără răspunsuri de genul, oferă tu niste răspunsuri care consideri, sunt anumite întrebări pe care dor cineva care a profesat in acest domeniu stie sa răspundă.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Care James esti? James Brown? laughing Deci ce vrei mai exact sa devii avocat? Sau sa intrebi avocatii de ce au ales aceasta meserie? Si crezi ca ei au timp sa stea de vorbă gratis cu tine? Sau mai exact ce doresti tu?

| Donsavas a răspuns:

Esti jurnalist? Oamenii din domeniu nu vor avea timp sa ti raspunda. Intreaba studenții la drept ce inseamna sa fi jurist apoi vei intelege cum sta treaba cu avocatura.

| Anca32 a răspuns:

Mai exact ce trebuie sa faci ca nu se înțelege

| JamesWatson explică (pentru Anca32):

Să îi iau un interviu. Interviul fiind compus din 15 întrebări.

| Anca32 a răspuns:

Dacă cauți pe google găsești un fel de eseu ca și model pentru cei care au ales aceasta profesie

| SomethingFunni a răspuns:

Poti sa dai un mail pe adresa lor afisata si poate unul din o suta o sa iti dea un raspuns.

Te avertizez ca daca umbli cu un chestionar dupa tine pe la fiecare birou o sa fi dat afara in suturi cel mai probabil.