| LanguageMaster a întrebat:

Profesia de notar este o profesie juridică mai bună decât profesia de avocat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune care este mai buna, depinde de fiecare jurist.
Ca notar stai la birou si astepti clientii, ca avocat te deplasezi la instante si iti mai cauti clienti.

1 răspuns:
| Freddie23 a răspuns:

Depinde de pasiune pe care o ai pentru fiecare dintre ele. Daca ma întrebi pe mine as spune ca da pentru ca notarul este mai universal si mai static, pe cand avocatul este pe specializari si mai multă alergatura.