| PrecioussGirl a întrebat:

Sunt in cautarea unei meserii pe care sa o fac dupa liceu. Sunt nehotara, dezorientata etc. Am auzit cate ceva despre balneofiziokinetoterapeut insa as dori sa stiu cu ce se ocupa mai exact si cam ce se invata la aceasta sectiune. Stiu ca sectiunea asta e si la Carol Davila (Bucuresti), pentru admitere am de invatat chimie si anatomie insa as dori sa stiu ce anume se fac in cei 3 ani de studiu. Daca va ajuta cu ceva... sunt la mate-info. Astept si alte sugestii de meserii. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Alegerea ta, presupun, este bazata pe criterii gen: "pregatire de scurta durata", "efort intelectual mic".
Ar trebui sa-ti pui intrebarea: "ce voi face dupa?"--- tii diploma "la sertar" sau te apuci de altceva? Asta, pentru ca, in Ro, nu numai universitatile de profil au in oferta lor aceasta specializare ci si scolile posticeale! Ca urmare, "productia" de specialisti in balneo, kineto si hibridul balneofiziokinetoterapie depaseste capacitatea de absorbtie a pietei muncii din Ro.

Strict, referitor la intrebarea ta, fa-ti o idee despre curicula aferenta specializarii:http://www.bioinginerie.ro/......fault.aspx

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl explică:

Mama dar ce mai lamurit. multumesc mult laughing

Răspuns utilizator avertizat
| mindcontrol a răspuns:

Trebuie sa iti sabilesti clar ce ti-ar placea cu adevarat sa faci, ce abilitati si aptitudini ai si cum le poti dezvolta. Sugestiile le poti primi de la un specialist in descoperirea vocatiei.