| anonim_4396 a întrebat:

Pentru UMF "Carol Davila" din Bucuresti pentru medicina generala care este programa de admitere pentru chimie? Se pot da lucruri care nu apar in carte? Voi pe ce ati insistat? Pe proprietati fizice si utilizari sau ati invatat absolut tot?

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Este afisata pe siteul lor.Sunt lucruri ce apar in carte sau care se deduc.Trebuie sa stii tot, conditii de reactie, proprietati fizice, reactii.Eu invat absolut tot deoarece ei pot da orice.Sincer nu prea am vazut multe utilizari.

| anonim_4396 explică (pentru Nirvanaaa):

Inveti si ce scrie la cercul de chimie?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da pentru ca e un fel de info plus si oricum trebuie sa stii absolut tot.Sunt incluse si ele in bibliografie si pot da de acolo.