| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din Bucuresti si am media de admitere la liceu 9, 74. Sunt in cautarea unui liceu unde se invata foarte bine, dar nu sunt olimpica(decat la engleza). Vreau pe profil de mate-info. Ce liceu imi recomandati? Puteti sa argumentati alegerea, va rog?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BeautifulSunflower a răspuns:

Felicitari pentru medie! Pai, cu aceasta medie poti intra chiar si la Sf. Sava. Acum, ar trebui sa te gandesti daca poti sa tii pasul cu cei de la liceul pe care vrei sa il alegi. Daca nu te simti pregatita pentru un liceu de elita pe acest profil (Sf. Sava, Vianu), uita-te in clasamentul liceelor, si alege unul pe o pozitie care crezi tu ca este de nivelul tau. Desi, la aceasta medie, nu cred ca nu te ai potrivi la Sf. Sava. Eu zic sa incerci, n-ai ce pierde! Si daca, nu te simti pregatita, dar ai vrea sa mergi la un liceu de elita, nu-i nimic, daca intri, poti recupera lacurile de materie, ca de, la aceste licee trebuie sa fie niste profesori wow, care te vor indruma corespunzator. Nu te duce la un liceu prost ca sa fii cea mai proasta! Alege un liceu bun, la care sa inveti mult, ca apoi sa ai medie buna la bac si sa intri la ce facultate vrei happy

1 răspuns:
| BeautifulSunflower a răspuns:

,,Nu te duce la un liceu prost ca sa fii cea mai desteapta! " am vrut sa scriu, scuza-ma!