| adriana_8719 a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si de la anul" as vrea sa stau in camin(din cauza unor probleme in familie). Daca e candva care a stat/sta in camin, spuneti-mi si mie cum e viata in camin, avantaje/dezavantaje si cu cine trebuie sa iau legatura ca sa fac rost de un loc. mersi:*

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Daca esti in acelasi judet/localitate/oras cu scoala ta, nu cred ca vei putea primi loc in camin...
Iar la avantaje/dezavantaje... singurul avantaj ar fi ca nu o sa-ti zica nimeni ce sa faci si cum sa faci, dar o n-o sa fie chiar asa usor sa ai grija de tine singura, plus ca daca nu esti chiar o persoana 'sociabila' o sa fie cam greu cu atata lume in cap, nu exista camere individuale...lumea sta la gramada. Si pot sa-ti zic sigur ca nu toata lumea o sa-ti fie pe plac, si nici tu tuturor.

| plasticsmile a răspuns:

Avantaje e ca iti faci prieteni si nu duci lipsa de ocupatie iar la dezavantaje e viata in comun...mai putina intimitate

| cristina_6311 a răspuns:

La camin ai ktva avantaje si mai multe dezavantajesad.eu anul asta am stat la camin.a fost urat.ca un chin.
1.stati cate 6 fete in camera(sau mai multe.depinde d liceu)
2.fiecare o sa aiba cate o activitate si nu o sa poti invata sau dormi cand vreisad
3.mancarea e asa si asa.
4. daca sunt si fete care nu t plac o sa t enerveze mereu.tre sa ai un caracter tare si sa nu le lasi s t calce in picioare.
5. dupa ore nu o sa t lase sa iesi in oras.tre sa iti faci bilet d voie si in 2 ore trebuie sa fii inapoi.
6.la 10seara se inchide caminul.si la balul bolocilor.craciunitelor o sa poti sta in club pana la 9juma.
7.o sa va puna sa faceti d servici la cantina
8.o sa faceti d servici p hol.
intru'un cuvant e aiurea...si e adevarat ca i mancare si tot.da o sa t simti ca intr'o cusca.si daca suporti s stai cu multe fete in camera.e bine. daca nu...ca la mine in camera fetele isi imprumutau machiajul, hainele.si mie nu imi placea.asa ca am stat restrasa.si in sem 2 am plecat la gazda.e foarte bine si m-am simtit ok.deci.u faci ce vrei.
avantaju e ca daca iti uiti un caiet ceva d duci dupa ellaughingsau ca nu mergi mult p jos.

| adriana_8719 explică:

Ideea e ca liceul la care sunt eu nu are camin, si nici nu stiu ce demersuri sa fac sa stau la unul din caminele din bucuresti. eu sunt din giurgiu. imi place ideea sa stau cu mai multe fete in camera si sa imi fac prieteni sau inamici...