| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

Sunt anul 2 de master si am si un job full time in paralel. Pana acum am stat toti cei 4 ani in camin. Recent mi-am luat o camera intr-un apartament. Credeti ca ar mai avea rost sa mai stau si anul asta la camin? Motivele ar fi sa mai strang niste bani si viata de camin. Mentionez ca este vorba de camin cu 5 in camera si baie la comun.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Katie1356 a răspuns:

Tine de comoditatea ta, de cat de bine te simti acolo si daca ai parte de linistea de care ai nevoie. Masterul si job-ul in paralel pot fi obositoare, iar daca dupa o zi de munca nu ajungi intr-un mediu in care sa te poti relaxa, nu o sa rezisti mult.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ți-a fost ok eu aș zice tot cămin, o să ai timp grămadă să stai și la apartament restul vieții, pentru cămin doar acu e perioada. numa bine mai strângi și bani cum ai zis.

| sierra1 a răspuns:

"5 in camera si baie la comun" - dacă te respecți, pleci d-acolo fugind

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să hotărăști tu dacă vrei să pleci de acolo sau nu.

| Popa_George_1996_u2Sd explică (pentru Andreeush):

Pai nu prea mai am chef de panarama, iar colegii aia is cu 4 ani mai mici. ma gandesc doar sa nu regret peste ani gen ca asta era ultima ocazie sa mai stau in camin.