| mariaariamaron a întrebat:

Sunt în clasa a 10 dar îmi fac planuri de acum. happy. As vrea sa merg la fac de litere din Sibiu sau cluj. Eu sunt jumătate frantuzoaica și jumătate româncă și limba mea materna este franceza. O stiu vorbi fluent dar nu știu sa scriu. Sunt la un liceu privat de la germana iar la sfârșit voi avea o diploma de lb germana... sper. Si germana o pot vorbi fluent dar pot și scrie. Iar la romana nu mă descurc prea bine. Întrebarea mea este dacă exista la facultatea de limbi un profil de franceza- germana. Și dacă nu este îmi puteți recomanda ceva facultăți în care se studiază germana?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ba chiar te descurci mai bine decat multi romani de pe aici! Bravo, Felicitari!

| biadia a răspuns:

Daca nu gasesti profil franceza-germana, cu siguranta gasesti engleza-germana.