| MabelPufulet a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si as vrea dupa liceu sa studiez cyber crime in America. Problema este ca nu stiu daca conteaza ce proba aleg la bac (bio, informatica, chimie, fizica). Eu ma gandeam sa aleg ce-i mai usor ca sa iau o nota cat mai mare in bac (peste 8), dar nu stiu daca trebuie neaparat sa dau bacul la informatica. Profesoara din liceu nu prea vine la ore si imi este destul de greu sa invat atata materie singura, ma gandeam sa-mi caut meditator dar trebuie sa invat pentru SAT si nu-mi permit sa dau atatia bani pentru meditatii. M-am interesat la anumite universitati din America dar nu am vazut sa spuna ceva cum ca e obligatoriu sa dai proba la informatica. Daca e cineva care trece prin situatia asta sau a trecut printr-o situatie similara, ati putea sa-mi dati niste sfaturi?
Multumesc.

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Da bacul la informatica clar, dar asta conteaza mai putin. Mai bine ia zi tu ce "talent" ai in legatura cu asta? Ce skilluri ai in materie de programare, instalare si configurare sisteme, retelistica, etc?