| mariukmaria64 a întrebat:

Sunt in clasa a 8. a si trebuie sa-mi aleg liceul si profilul la care sa merg. ma gandeam la V.Alecsandri din Bacau la Mate info cine poate sa-mi spuna si mie cate ore de mate romana engleza franceza biologie fizica chimie... etc... fac pe saptamana si ce meserie pot alege dupa terminarea liceului si a facultatii :d Funda! love struck

Răspuns Câştigător
| mary2ramix a răspuns:

Romana 4h engleza 2h franceza sau germana 2h sport 1h info 1h la simplu 3h la intensiv istorie 1h geografie 1h mate 4 sau 5 ore depinde de liceu deoarece se face o ora de optional biologie 2h chimie 2h muzica si desen una la 2 saptamani 2 ore TIC fizica 3h religie 1h... mai departe ai o optiune mult mai larga la facultati