| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

Ma gandesc sa studiez in strainatate dreptul dupa terminarea liceului si as vrea sa stiu si parerea voastra.Ce credeti,unde ar fi mai bine, in Scotia sau in Franta? funda pentru cele mai multe argumente

1 răspuns:
| strengaritzza a răspuns:

Franta. Dar inveti bine? Daca ai rezultate bune la invatatura, merita sa incerci si in strainatate. Trebuie sa stapanesti foarte bine limba Franceza. Trebuie sa traduci si sa legalizezi toate actele necesare inscrierii intr-o facultate din Franta. Pretentiile unei facultati din strainatate sunt mai mari ca in Romania. Daca optezi pentru asa ceva, trebuie sa fi stapan pe tine. Funda!