| GeorgianaCristina302 a întrebat:

Bună! Sunt voluntar smurd de 1 an și 4 luni, din Prahova. Am auzit ca în alte județe cum ar fi Sibiu au preluat igsu voluntarii și i-au angajat pe ambulanta. Îmi poate spune cineva dacă este adevărat și ce condiții au fost? Pe Prahova spun ca nu se poate face încadrarea voluntarilor în igsu pentru a fi plătiți și angajați.

3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Abia de 1 an si 4 luni.
Chiar ai invatat totul?
Nu sunt preluati si angajati automat. Se da concurs. Evident ca cei care au facut voluntariat au sanse mai mari. Pentru ca stiu ce se face acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dacă sunt posturi libere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă la voi nu se face așa e din cauză că posturile libere sunt ocupate de alții.