| Cristi3110 a întrebat:

tocmai am depus dosarul la o facultate din Timisoara, la politehnica, la Mecanic. Am ales sectia Inginerie mecanica. Despre care nu stiu enorm de multe. Sunt curios, ce meserii pot continua dupa asta, dupa inginerie mecanica? Sunt bine platite? Ar fi trebuit sa aleg alta sectie?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vei fi inca un somer cu diplama de inginer. Dupa aceea cu putin noroc si multe relatii, te vei angaja ca vanzator, sau, asa cum se spune acum, inginer de vanzari. Tinerii capabili aleg partea de informatica sau de electronica.

| Cristi3110 explică (pentru neutrino):

Lasa-ma sa ghicesc, tu esti unul din tinerii capabili? Am aflat intre timp informatii destule, iar ceea ce spui tu esti incoerent, ai probabil un frate care platea examenele la facultati, iau acum are diploma si lucreaza la Profi, stergator pe jos, astfel iti manifesti nemultumirea..Trist

| neutrino a răspuns (pentru Cristi3110):

Chiar daca vorbesti prostii, ei iti urez sa ai dreptate si noroc! Noapte buna!