| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Tocmai am terminat clasa a 12a si planuiesc sa ma inscriu la o școala postliceala sanitara si am cateva nelamuriri.
1. Dupa terminarea cursurilor ma voi putea angaja exclusiv in spitale sau aș putea spre exemplu sa merg pe vase de croaziera in cazul in care aleg specializarea balneofiziokineto (inca nu sunt sigura ce specializare sa aleg)
2. Este atat de mare diferenta intre salariile absolventilor UMF si ale absolventilor scolii postliceale? Am auzit de la foarte multe persoane ca diferenta este undeva la cateva sute de lei.
3. Pentru cei care locuiesc in Constanta, care este cea mai buna scoala?
Am vazut ca Scoala Postliceala FEG nu este numai in Ct, ci in multe alte orase ale tarii si m-as fi indreptat fie spre aceasta fie spre Hipocrate.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

1 da