| Strainaaaaaa a întrebat:

Bună, TPU! A făcut cineva curs inspector resurse umane?! Exista posibilități de angajare în domeniu?!

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Mergi si faci o scoala
de exemplu la fortele de munca câte o data organizeaza cursuri de recalificare profesionala
sau poti sa cauti o scoala cat mai comunista unde poti sa stai in banca si sa iti predea
pentru ca la multe scoli particulare iti iau banii si te cheama direct la examen
pe cad la stat mai te si invata câte ceva
ORICUM IN ORASELE DE PROVINCIE ESTE MOCA FREE GRATIS DACA ESTE organizat de fortele de munca
agentia judeteana pentru ocuparea fortei de munca
sau in Bucuresti poate coasta ceva
oricum nu costa mai mult de 750 lei in orasele de provincie
sau in Bucuresti mai mult
cine te pune sa fii doamna de Bucuresti
domnia se plasteste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Da, am facut un cursul si am absolvit acum cateva luni. Am facut gratis la Eurodeal, bd. Chisinau nr 1, București. Au un parteneriat cu Centrul Tineretului cu sediul in Stefan cel Mare si te poti inscrie daca indeplinesti conditiile respective. Inca nu am reusit sa sa prind un post in domeniu, dar sa fiu sincera nu m-am dedicat indeajuns de mult si m-a prins pandemia si cu altele. Daca vrei sa profesezi in domeniu poti incepe in paralel si un internship daca gasesti si apoi sa te propulsezi de acolo. Gasesti codul muncii gratis pe internet. Daca mai ai intrebari, let me know! :d