| Cristi112 a întrebat:

am 16 ani si doresc sa aflu ce pasi trebuie sa parcurg prin politie ca sa ajung in jandarmerie. va rog sa raspunda doar ce care stiu cu exactitate raspunsul la aceasta intrebare!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde daca vrei sa ajungi subofiter ori ofiter de jandarmi. Pentru ambele trebuie sa termini liceul si apoi scoala de subofiteri de jandarmi sau, pentru ofiteri, Academia de Politie, sectia jandarmi. Numai bine!

| Cristi112 explică (pentru Ioandelasal):

Paii vreau sa ajung ofiter de jandarmi. e visul meu de mic copil happy da iti multumesc pentru sfat!

2 răspunsuri:
| 1Mihai1 a răspuns:

Vrei ofiţer de jandarm? Atunci Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" - Bucureşti.