| petricaone a întrebat:

Am si eu o intrebare cam ce acte trebuie sa pregatesc pentru academia de politie, cand se dau probele, imi trebuie diploma de bac in original? Doresc sa-mi raspunda doar cei care au intrat sau vor sa dea

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Diploma nu e musai sa fie originala poate fi si certificatul pentru ca diploma intarzie sa-ti ajunga. Ei vor face niste probe sa vada daca esti apt pentru a intra la academie si e obligatoriu sa ai permis de conducere cat B.

| petricaone explică (pentru mgtow):

Am categoria B dar nu stiam ca este obligatoriu

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Dar nu e mai simplu sa cauti numarul lor de telefon pe net si sa intrebi?

| petricaone explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Am sunat dar tipa de la secretariat, este cam nesimtita, cica se vor asfisa pe site peste 3 luni, atuncii fiind deja tarziu

| danzel_7798 a răspuns:

Http://www.academiadepolitie.ro/......nizare.pdf aici gasesti ceva detalii. Apropo, am materia de admitere la academie pentru romana, engleza si istorie format doc. word(contra cost) daca te intereseaza lasa un mesaj.