| Alex00990 a întrebat:

Am 16 ani si imi place sa scriu articole, as vrea sa fiu redactor sau ceva la o revista de juniori, noi n-avem revista scolii. Stiti cum as putea sa scriu articole pentru o revista, sau ceva?
Mersi!

2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Daca nu aveti revista ce-ar fi sa scrii niste articole cu stiri din scoala, interviuri cu profi, articole despre concursuri, noutati despre examene, de exemplu 4 pagini pentru inceput si o dai la print color. O arati la directiune si poate e de acord sa o scoti in mod regulat. Ia initiativa! Cred ca poate iesi ceva frumos. Succes!

| asuari a răspuns:

Păi, vezi cum este structurată revista scolii tale și fă un articol asemănător sau ce vrei tu. Vorbește cu profesorul care se ocupă de aceasta și așa o să ți se introducă textul în revistă în caz de este bun. Caută pe internet,, articole pentru reviste,, și o a să ai nenumărate modele de unde poți să te inspiri. Mult succes!