| BloodyAlice a întrebat:

Lucrez la revista scolii si nu prea mai stiu despre ce sa scriu, ce fel de articole ati vrea sa gasiti intr-o revista?
pana acum am scris despre trupe rock si chestii de genu asta dar nu mai am idei

Răspuns Câştigător
| rou a răspuns:

Pai,poti scrie despre :
-sport
-adolescenti (chesti ce vi se intampla voua adolescentilor)
-moda(ce se poarta in materie de syl emo, rock dacatot iti place tematica asta)
-tehnologie
-retete de mancare
-jocuri online pe care le joaca baietii
-curiozitati despre fotbal sau alt sport etc.
Funda? Si sper ca te-am ajutat happy big grin

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cultura generala si curiozitati, de ce pisica era sfanta in Egiptul antic, mituri, chestii inca neclare si acum, licurti bantuite, etc etc.

Horror
> https://www.youtube.com/watch?v=xkYb3bJFSaM
> http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_reportedly_haunted_locations
> http://spectrul-realitatii.forum-gratuit.ro/f1-povesti-de-groaza

Curiozitati/mituri/descoperiri/etc:
> https://www.youtube.com/......tps?/watch
> https://www.youtube.com/watch?v=EBiK1zrywZY
< http://en.wikipedia.org/wiki/Cats_in_ancient_Egypt

Sau cu privire la Meth - un drog frecvent folosit in prezent, spre exemplu foarte des in Marea Britanie. Ai putea sa scrii ce este si ce efecte are [ unele groaznice] > http://en.wikipedia.org/wiki/Methamphetamine#Side_effects

Si multe altele. Ai putea informa lumea cu chestii care se intampla in lume, cu curiozitati, descoperiri, chestii de actualitate!

| T0T a răspuns:

Despre locuri minunate din lume, cu peisaje foarte frumoase...etc.

| Sociopat a răspuns:

Ai putea sa scrii despre lucruri care intereseaza un mare procent al scolii.Nu rock.Ok.Inteleg.Voiai sa arati rockerilor smecheri si cool de la tine din scoala ca esti de-a lor.Bine.Cool.
Acu' scrie despre ceva mai relevant.
Ai putea scrie despre cum elevii copiaza pentru ca le pasa doar de nota si nu de cunostintele pe care le dobandesc, anturajele care strica elevul, dependenta de facebook si internet, olimpiade/concursuri si cat de mult/putin conteaza in viitorul elevului, voluntariat, libertatea de exprimare exemplu prostia aia cu charlie hebdo, filme vechi vs filme de acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai emoiști prin școală poți să scrii despre cât de penibil e.

| BloodyAlice explică (pentru anonim_4396):

Emo vine de la emotiv
oamenii care se imbraca in negru se numesc gotice si cei care poarta tricouri cu trupe rock si se imbraca in negru sunt rock-eri
e o diferenta si nu e penibil sa fii EMOTIV

| anonim_4396 a răspuns (pentru BloodyAlice):

Țin să te contrazic.Nu e penibil să fii emotiv însă e penibil să vezi adolescenți care nu au probleme adevărate cum suferă fără niciun motiv serios.Moda emo este un produs al societății moderne care promovează cultul morții.Pentru cei slabi prostiile astea pot fi fatale drept dovadă stau sinuciderile care încep să se manifeste tot mai des în rândul tinerilor. Când am spus să scrii despre asta în revista ta, mă refeream că poate ai putea să le deschizi ochii celor care se lasă influențați de acest curent.

| BloodyAlice explică (pentru anonim_4396):

Mai sunt si cei care sunt super de gasca, dar se imbraca, macheaza si au parul emo care se numesc scene si din pacate eu chiar sunt uni dintre cei care sufera cu adevarat(bunicii, matusa moarta...parinti despartiti, bataia de joc a celor din scoala etc.) asa ca nu sunt in postura de a face un astfel de articol laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru BloodyAlice):

Ok happy
Mult noroc cu revista!

| BloodyAlice explică (pentru anonim_4396):

Ms ^^