| nirolfast a întrebat:

Am 19 ani si anul trecut am terminat liceul, dar din pacate nu am reusit sa intru la facultate, am dat la technica dentara(Victor Babes in Timisora), m-am pregatit singur si la proba practica am luat 6, 30 cred ca am fost prea emotionat. Anul acesta chiar ca nu stiu ce sa fac sa mai incerc odata tot acolo? in plus asta a fost singura varianta la care am optat.La ce facultate sa mai incerc avand in vedere ca am luat bac-ul cu 6, 33, nu vreau sa dau de matematica ca e grea si nu imi place.
multumesc pentru raspunsuri!

12 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

Trebuie sa alegi o facultate unde se da un test inainte, la acestea nu conteaza media de la bac

| Oana910 a răspuns (pentru Okami23):

Eu am luat bac-ul cu nota 9, 98. Eu iubesc matematica la matematica. E usoara daca o intelegi. La fiecare test de la matematica am luat 10 sau -10. O singura data am luat la romana 9. In rest 10. Mie imi place: Matematica, romana, istorie, chimie(iubesc chimia), botanica, algebra, engleza, zoologie si multe altele. Eu cunosc pestre trei limbi: Romana, Franceza, Engleza, putina Maghiara, Rusa, putina Irlandeza, Bulgara, Greaca, Ucrainiana si putina Turca. Deci am tot viitorul inainte! Cu ce nota buna am la bac, pot sa ma fac aproape orice! Deci revenind la tine da continua si mai da odata la facultatea dorita.

| Okami23 a răspuns (pentru Oana910):

Bine miss perfecta, si de ce imi zici mie? nu eu am pus intrebarea

| nirolfast explică (pentru Oana910):

Bravo tie! Nu toti au talentul tau tongue, la mate ori te duce mintea ori muncesti din greu ca sa o inveti.Doar ca sa stii, viitorul nu iti aprtine doar daca ai nota buna la bac! Sti cumva ce aduce ziua de maine? E adevarat ca te ajuta dar asta nu iti garanteaza din start un viitor stralucit. Pana acolo mai e cale lunga...
Apropo nu esti deja la facultate?
Cum e viata in TG-Mures?
P.S Ce nume ai ales pentru sora ta? happy

| nirolfast explică (pentru Okami23):

Da, asta am incercat de la inceput, doar ca am avut o singura optiune...

| nirolfast explică (pentru Okami23):

Asta ma intrbam si euhee hee asta o fost un raspuns 2 in 1(pentru mine si pentru tine) sau o mica greseala...

| Okami23 a răspuns (pentru nirolfast):

Mi-a placut asta: "viitorul nu iti aprtine doar daca ai nota buna la bac" sa stii ca ai dreptate.
mult succes in continuare

| Oana910 a răspuns (pentru nirolfast):

Pai mersi. Ce aduce ziua de maine? Bucurie pentru mine. OOO ba da sunt! E foarte frumos in Tg- Mures! Pentru sora mea: Serena Violetta.

| Oana910 a răspuns (pentru Okami23):

Mersi. Da stiu. Bucurie pentru mine! Ba da sunt la facultate! E foarte bine in Tg- Mures. Serena Violetta.

| Oana910 a răspuns (pentru nirolfast):

Imi place sa ma laud. Dar asa si e. Adica cum spun eu!

| Oana910 a răspuns (pentru nirolfast):

Apropo, ai de gand sa dai funda la cineva?

| Oana910 a răspuns (pentru Okami23):

Da stiu sunt miss perfecta! KK