| ByAnCaPySy2001 a întrebat:

Am auzit ca cei din clasele a doua, a patra a sasea si a opta vor da un examen.Eu sunt in clasa a sasea.Am auzit ca vor fi si microfoane si camere video, nu? As dori sa aflu cat mai multe.Pentru ce este acest examen,in ce conditii se va da,la ce materii [eu am inteles ca la romana mate si stiinte (biologie,fizica,geografie,istorie,engleza, franceza)] daca nu ma insel...si cam in ce consta si cand se va da examenul! multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

Limba si comunicare (romana, limba moderna), matematica si stiinte. Da, vor fi camere video.

| ByAnCaPySy2001 explică (pentru maria6):

Limba moderna adica engleza si franceza? si la stiinte...adica biologie, geografie, istorie, fizica?