| five973 a întrebat:

Am avut 3 skate-uri.
Unul cu roti de silicon,unul cu roti de plastic si unul cu roti de cauciuc.
Intrebarea mea este:ce roti de skate sunt cele mai bune:silicon, uretan.plastic,cauciuc etc.
Rotile sa fie bune pentru mers si pentru scheme.
Si sa reziste.
Funda!

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Pentru scheme cele de plastic că alunecă în cazul unor derapaje la aterizare pe când cele de silicon te vor da în cap că fac contact cu solul mai bine, la fel și cele de cauciuc.
Pentru plimbări normale cele de silicon sunt cele mai bune și de cauciuc pentru teren nisipos sau cu piatră cubică.
Multă Sănătate.